Gençlik ve Spor Bakanlığı` nın da desteklediği engelli sporcular için hemsball oyunu, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonundaki tören ve gösteri maçlarıyla tanıtıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı' nın da desteklediği engelli sporcular için hemsball oyunu, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonundaki tören ve gösteri maçlarıyla tanıtıldı.

Programa, Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, Atakum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Demirkıran, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Özel Sporcular ve Engelli Sporcular Şube Müdürü Şeyda Sağlam Gündüz, engelli spor kulüplerinden sporcular, antrenörler ve aileler katıldı. Proje Koordinatörü Meryem Gezer Sevinç ile Antrenörler Büşra Şahiner ve Özgür Kılıç, ilk olarak bu yeni sporu tanıttı. Ardından ise engelli sporcular bu yeni oyunu oynadılar.

Proje Koordinatörü Meryem Gezer Sevinç, "Türk bir spor adamının bulduğu bu oyun özellikle engelliler üzerinde olumlu etkiler yapıyor. Engellilerin bu sporla odaklanma, refleks, denge ve konsantrasyonlarında büyük gelişmeler olduğunu saptadık. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın da destek vermesiyle bu yeni sporu ilk olarak Samsun ardından Karadeniz ve Türkiye' de tanıtacağız. Bu vesile ile Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ' a ve Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sayın Güven ÖZYURT' a teşekkür ederim." diye konuştu.

Ardından Altınkum, İlkışık Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Makbule Ölçen Özel Eğitim Merkezi, Canik Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, Varyant Özel Eğitim Merkezi ve Zafer Özel Eğitim Merkezi sporcuları bu oyunu oynayıp keyifli dakikalar yaşadı.

Paylaş:


©2016 Hemsball Tüm Hakları Saklıdır. Yedinet

Choose from the demos we created for you.
You can customize side area from admin with any content.
or
User: demo Password: demo

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account

Dünkü Ziyaretçi: 153 | Bugünkü Ziyaretçi: 59